Dobrodružné Vianoce a Mikulášsky turnaj

Vianoce sú za rohom, darčeky máte pobalené, stromček postavený a vyzdobený, pečivo napečené a neviete čo robiť?

Tento milý no niekedy možno trochu chaotický a písomkový predvianočný čas sme si spríjemnili udalosťou Dobrodružné Vianoce priamo v našom Klube na Peknej. Stretli sme sa tu všetci ešte zdraví ľudkovia pri úlohách a hádankách, ktoré síce dali zabrať našim rozumom, avšak zapojili sme aj kopu kreativity, sladkostí a vynaliezavosti. Ďakujeme každému jednému a jednej z vás, ktorý sa do hry zapojil/a a sme potešení i vďační za tých z vás, ktorí nielen zachránili svet, ale aj pomohli s prípravou tejto záchrany. 💚

 

Chuť nám dnes dodalo hneď niekoľko domácky robených pochúťok. Lenka sa činila a doniesla ešte teplý banánový chlebík🍌. Ivi sa vynašla a pripravila vanilkové cupcaky 🧁, ktoré si môžeš dať aj napriek laktózovej, sojovej či histamínovej intolerancii! Spoločne sme natopili čokoládu a vytvorili z nej pitie, ktoré stálo za to. Hoc prekvapením bol pevný keks vo vnútri každej čoko 🍫

A špecialitou vianočného večera bol pochopiteľne vianočný punč🥃, ktorý sme sami uvarili a ešte čerstvý si ho vychutnávali pod vianočným stromčekom.

 

Vianočné dobrodružstvo

No ale čo sme robili okrem napchávania sa dobrotami? Jedlo nám bolo len oporou v ťažko zdolávaných prekážkach v kríženci hry escape room a scavenger hunt. Išlo o samotné vianočné dobrodružstvo. „Ako tak Santa šiel, potkol sa a stratil dôležitý list!“ poznáš to…takto nejak začínal aj dnešný príbeh. Možno ste si to doteraz neuvedomili, ale celý rok sme vás pripravovali na tento veľký okamih. Okamih, kedy ste mohli spasiť našu planétu!

Tém ako upcykling, recyklácia, nadmerná konzumácia, fast fashion…všetko to zožiera našu planétu a dnes ste mohli preukázať vaše znalosti a zatočiť s nimi prostredníctvom úloh a prekérnych hádaniek.

Nakoniec sa vám to vám aj vašim tímom podarilo a Santa vám za odmenu stratený list s láskou dal. 

Stratený list ako mať Eko Vianoce si prečítaš TU. ✨🎄

 

Ako vyzeral Mikulášsky turnaj vo FIFA 2022

Mikulášsky turnaj prebehol, ako už podľa názvu zrejme vieš, v utorok 6.12. a priniesol veľký rozpis s kopou futbalových lôpt po stenách a veľkými nádielkami cukru. Stoly sa len tak prehýbali pod Mikulášskou nádielkou – od maličkých cukríčkov cez bábovku až po čipsy k sledovaniu zápasov. Špeciálna vďaka patrí pekárom a pekárkam, ktorí ste priniesli aj vlastné pekárske dobrôtky!

 

Turnaj sa niesol v búrlivých náladách, kde tím nepoznal zmilovanie, no napriek tomu si všetci odniesli len tú najlepšiu náladu, nových kamošov, naučené nové tipy a triky v hre, ale ako sme začuli, tak aj nové výzvy do ďalších zápasov. 

Veľmi milo ste nás prekvapili svojim zápalom a priateľstvom, ktoré ste počas hier preukázali. Každý a každá ste boli pre nás víťazom a vedzte, že podobné turnaje si ešte určite zopakujeme⚽ Áno, áno…samozrejme aj s vecnými cenami pre tímy 🎒

 

Pre tých z vás, ktorí si futbalu neholdujú o nič viac ako naša Ivi, sme si pripravili aj iné aktivity, ktoré vám spríjemnili dnešný deň. Pamätáš ako ste nosili vrece plné lôpt? Alebo skákali po krúžkoch?

 

Nesmieme zabudnúť ani na nášho Mikuláša s čertom a anjelom, ktorí koordinovali celý tento rozruch 🎅👼👹

 

Aktivity Mikulášsky turnaj a Dobrodružné Vianoce sa realizujú vďaka podpore dotácie od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v oblasti práce s mládežou, ktorú administruje Národný inštitút vzdelávania a mládeže – sekcia Mládež