Streetwork a čo to vlastne je?

Streetwork je anglické spojenie „street“ teda ulica a „work“ práca, čiže vlastne ide o prácu na ulici. V praxi to znemená, že naši pracovníci vyrazia mimo samotného Klubu na Peknej do vonkajšej divočiny a zamieria po okolitých uliciach Krasňanoch a Rače na ihriská, skatepark, či do tajomnejších zákuti týchto miest.

Pracovníčky a pracovníkov už môžeš poznať aj z Klubu a ich činnosť je rovnaká len sa pri tom nachádzaš vonku. Kdekoľvek a kedykoľvek nás stretneš, môžeš s nami pokecať o svojich trápeniach i potešenia. Tiež sa k tebe či tvojim kamošom radi pridáme do hry, ale aj nejakú vymyslíme. Nielenže rozpútame diskusiu o všetkých možných témach od vírusov na internete až po problém rýchlo sa topiacej zmrzliny, ale zahráme si aj basket či futbal. Ak budeš/te dostatočne presvedčiví možno skúsime aj skaty 😊

útržky z denníčka: prvé streetworky počas covi lockdownov

1. Čaj, deka a Čierne historky na zahriatie: Možno nie každý ocení protipandemické opatrenia, nám však poskytli príležitosť pre nový zážitok a rozhodne výzvu pre každého z nás zimomravých ľudí. Pekné 2 hoďky zabalený v deke s prekvapivo fakt ovocným čajom sme hrali hry čo to len dalo. Avšak až Čierne historky nám poskytli skutočné teplo nápadov a pochybného humoru 😀 Už ste niekedy museli sušiť UNO?
  2. Naša prvá cesta necesta nás zaviedla k farme pod lesom. „Je ten plot elektrický?
  3. Jaj to je ale studené!!: „Nečakane napadol prvý sneh a hneď sme to aj využili! Všetci sme úspešne zosánkovali „kopce“ medzi panelákmi s menším či väčším krikom. Zguľovali sme každého z našich radov až sme boli mokrí a vysmiati do každej nitky a žilky 😊 Taktiež sme sa pridali k zbierke obrích snehuliakov. Ten náš bol samozrejme doladený detailmi podľa osobitného gusta, avšak o to vám viac môžu povedať iba jeho autori.