Workshop: výroba dizajnu tričiek na Oslave Krasňan

Vedel si, že Krasňany sú najstarším sídliskom v Bratislave? A práve priamo v jeho srdci sa nachádza náš Klub na Peknej!

 

V sobotu 28.5. sa celá krasňanská komunita stretla, aby v Starej jedálni oslávila 70.výročie tohto sídliska. Celé doobedie sa nieslo v znamení hudobných a divadelných predstavení mladších aj starších človiečikov. Mohli sme vidieť napríklad vystúpenie Malých Amosákov, detský folklórny súbor Malinky, ale aj vystúpenie žiakov zo ZUŠ Vrbenského, v rámci ktorého sme mohli sledovať aj talenty mnohých z vás milí návštevcici Klubu na Peknej. Na svoje si prišli aj dospelí, počas celého dňa bola k dispozícii výstava Fera Kováča, poobede mohli vidieť rôzne tanečné vystúpenia a večer sa zabaviť na koncerte. Bohatý program bol sprevádzaný aj Trhom na Peknej s chutným jedlom a celkový dojem dotvárala príjemná atmosféra, ktorá bola prítomná po celý čas.

 

Workshop v Klube

Počas oslavy sa otvoril aj náš Klub na Peknej pre všetkých, ktorí sa chceli zabaviť kreatívnym spôsobom a odniesť si domov niečo na pamiatku!

Mali sme pripravené množstvo tričiek a rôznych farieb na maľovanie textilu. K dispozícii boli sprejové farby, fixky, ale aj jednoduché tekuté farby a štetce. Skúšali sme rôzne spôsoby tvorby, hľadali sme inšpiráciu a podporu online, ale aj medzi sebou a aj napriek tomu, že na začiatku sme nevedeli, čo plánujeme vytvoriť, nakoniec vznikli mnohé krásne originálne diela. Niektorí sa podujali využiť makety rôznych pokémonov, postáv z Naruta či anime, ktoré nám pripravil náš dobrovoľník Dano, kým iní sa dali na vlastnú tvorbu. Odniesli ste plnofarebné tričká, jednoduché biele s obrázkom, ale našli sa aj odvážlivci maľujúci na plátenky.

Ďakujeme Nadácia pre deti Slovenska, ktorá podporila projekt „Klubovňa na Peknej je tu pre teba“ z nadačného fondu Deti v bezpečí, vďaka ktorému sa uskutočnil aj tento workshop.