Poradenská Miestnosť = P.M.

Stále sa nad niečim trápiš? Nevieš si s niečim rady? Opakujú sa ti tie isté situácie a nevieš prečo? 

 

Kde je P.M. a čo obsahuje?

Jedným z nových priestorov Klubu na Peknej je aj poradenská miesnosť, tzv. P.M. Miestnosť sa nachádza v chodbičke súbežnej z Klubom a pozostáva zo základného vybavenia ako gauč, kreslá, koberec, konferenčný stolík, pár skriniek, vankúšov a lampička.

Okrem toho v nej nájdeš aj predmety, ktoré ťa môžu potešiť, či spríjemniť ti ťažký deň. Nájdeš ich buď voľne v miestnosti alebo v krabičke „rýchlej pomoci“, ktorá obsahuje najmä predmety vyberané vami – návštevníkmi Klubu. Príkladom sú Popit, mačkacie guličky, sliz, zohrievajúca surikata, upokojujúce vety, omaľovánky, pozornosť zamestnávajúce vecičky a pod.

 

Na čo slúži P.M.?

P.M. predstavuje samostatnú miestnosť v rámci Klubu na Peknej, kde je možné sa nerušene porozprávať s jednotlivými členmi odborného pracovného tímu. Témy rozhovorov sa môžu veľmi líšiť – tvojou motiváciou na rozhovor môže byť, že ťa niečo (úplne čokoľvek, vrátane vzťahu s jedlom, či hnevu k deravým ponožkám) trápi alebo chceš s niečím pomôcť či poradiť (napr. školou, vzťahmi s kamošmi či rodičmi, stresom, úzkosťou, spánkom, športom, stravovaní, životným štýlom, opakujúcich sa obavách, myšlienkach, pochybnostiach, nejasnostiach ohľadom čohokoľvek v tvojom okolí…).

 

Tvojim motívom môže kľudne byť aj jednoducho sa vyrozprávať. Každý má nárok na pocit, že sa nemôže na nikoho spoľahnúť, že mu nikto nerozumie, že sa nemá s kým porozprávať. V Klube tú možnosť máš.

 

Kedy a kto ju môže využiť?

Využiť P.M. môže ktokoľvek z mladých kedykoľvek počas otváracích hodín Klubu. Stačí prísť za niekým z tímu a osloviť ho so svojou požiadavkou. Niekedy sa možno budeš iba potrebovať upokojiť a postačí ti na to aj samotná miestnosť s jej vybavením. Neváhaj ju tak kedykoľvek využiť.

Príp. môžeš aj dopredu napísať, že by si túto možnosť chcel v nejaký konkrétny deň a čas využiť. Vtedy sa vieme dohodnúť aj na inom termíne než priamo počas Klubu.

 

Máš otázku?

Spýtať sa náš môžeš čokoľvek na ahoj@klubnapeknej.sk alebo pomocou správy na našich sociálnych sieťach FB a IG. Pravdepodobne ti odpovie naša Ivi, ktorú môžeš spoznať aj priamo v Klube.

Tu je pár info, na ktoré ste sa nás už pýtali:

  • vstup do Klubu, P.M. a aj samotné poradenstvo s našimi pracovníkmi je bezplatné
  • v rámci priestorov Klubu a P.M. môžeš použiť všetko, čo tu nájdeš
  • poradenstvo je pre každého, kto si s niečím nevie rady – nezáleží na tom, či je to domáca úloha alebo vstanie z postele, nezáleží na to, či máš veľkú rodinu alebo si sám, záleží len na tebe a na tom ako ty veci vnímaš, či niečo ty potrebuješ

 

Ďakujeme Nadácia pre deti Slovenska, ktorá podporila projekt „Klubovňa na Peknej je tu pre teba“ z nadačného fondu Deti v bezpečí.