Ako vyzeral prvý polrok 2022 v Klube?

Polrok bez lockdownov je za nami!

 

S radosťou môžeme skonštatovať, že Klub na Peknej je otvorených už nepretžitých 6 mesiacov! Postupne sa každý z vás oboznamuje s priestormi Klubu, spoznávate jeho možnosti a služby, ale tak isto prinášate vlastné nápady a pomáhate nám Klub rozvíjať do predstavy, aká by každému z nás vyhovovala.

 

Aké udalosti sa v Klube diali? Aké hry sme vyskúšali?

Klub na Peknej zažil veľa umeleckých a zábavných aktivít. Niektorí z nás mali premiéru s linorytom, z čoho vznikli krásne originálne diela. Popasovali sme sa aj s maľovaním vlastných emócií ako znechutenie či osamelosť, čo nás priviedlo k zamysleniu, kedy tieto emócie vôbec pociťujeme a čo ich vyvoláva. S maľovaním🖌sme pokračovali aj ďalej, avšak papier sme vymenili za tričko👕 a výsledkom boli veľmi nápadité farebné kúsky niektorých sú postavy z anime, na iných rôzne zvieratká, či abstraktné tvary. Trávili sme čas aj trénovaním našej trpezlivosti a logického myslenia pri rôznych stolových hrách 🎱, pričom bodovala najmä hra s vybuchujúcimi mačiatkami 🐈🐈‍⬛🐈🐈.

Okrem kreatívnych aktivít sme sa venovali aj dôležitosti kritického myslenia pri komunikácii na internete 💻📲. Snažili sme sa zlepšovať v odlišovaní falošných správ od tých reálnych, skúšali sme vytvoriť kvalitné a bezpečné heslo na sociálnych sieťach a rozprávali o tom, aké riziká môžu na náš číhať na internete. Oboznámili sme tiež s oblasťami ekológie ako recyklovať, čo je to upcykling, či ako si zasadiť vlastnú rastlinku a udržať ju nažive 🌱 – ako sa nám to podarilo môžeš zhodnotiť sám/sama.

Nezaostávali ani rôznorodé podujatia od netradičného poňatia Valentínu, cez medzinárodný deň žien až po medzinárodný deň detí. Vieš aké medzinárodné dni budeme oslavovať budúci po zvyšok roka?

 

Aké novinky priniesol tento polrok a na čo sa môžeš ešte tešiť?

Ak si sa dočítal až sem, vieš, že sa za tento polrok v Klube dialo veľa vecí, ale jednou z najväčších, ktorú nesmieme vynechať je práve zariaďovanie P.M. Poradenská miestnosť je dostupná každému, keď potrebuje, a to zadarmo. Sami ste nám pomáhali ju zariadiť, zostaviť do nej Krabičku pomoci a ešte nás chystajú ďalšie dekorácie, aby sme sa v nej cítili príjemne.

Okrem toho sa črtá nová štruktúra programu v Klube, ktorú otestujeme spolu s Tebou počas leta. Prichystali sme Ti kopu zábavy! Pozri si TU nové otváracie časy a aktivity, s ktorými sa u nás stretneš každú stredu a štvrtok. Okrem nových zážitkov a skúseností sa stretneš aj s novými ľuďmi, tzv. letným tímom v Klube, ktorý už čoskoro uvidíš aj na našich stránkach 😄👊

 

Ďakujeme Nadácia pre deti Slovenska, ktorá podporila projekt „Klubovňa na Peknej je tu pre teba“ z nadačného fondu Deti v bezpečí.